Dlaczego akurat piwo cratftowe?

Crafting to kolejne, modne słowo, które przybyło do nas z krajów anglojęzycznych. W odniesieniu do piwa, oznacza szczególny rodzaj rzemieślniczego, pochodzącego z niewielkich browarów. Pojęcia te często używane są zamiennie, jednak tradycyjni producenci, tworzący wyjątkowe piwo craftowe ( np. tu link ) , są zgodni; jest to szczególny rodzaj tego trunku, charakteryzujący się niewielką mocą produkcyjną oraz pieczołowicie dobranymi składnikami.

Dlaczego poszukując niszowego, niepowtarzalnego smaku, kończymy na ogół na piwie craftowym?

Znudzenie piwem koncernowym

Przez dziesiątki lat pośrednio przekonywano nas, że smak piwa musi być płaski, bez wyrazu i głębi. Z powodu braku popularności, piwo craftowe, było rzadko spotykane w Polsce. Jednak odkąd raz spróbowaliśmy jego unikalnego smaku, zapragnęliśmy więcej i od 10 lat crafting piwny rośnie w naszym kraju w potęgę.

Moda

Jest to szczególny aspekt, dzięki któremu sięgamy po trunki z najwyższej półki. Chcemy być nietuzinkowi i uważamy się za koneserów. To dzięki temu piwo craftowe na dobre zagościło w naszych sercach.

Wyższy poziom życia

Spożywanie najtańszych, popularnych produktów spożywczych, od dawna kojarzy nam się z niską stopą życiową. Ceny piwa craftowego z pewnością do niskich nie należą i dlatego nadal uważane są towar luksusowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *